Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“. Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt. Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad. august Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee) 18:00 GALAKONTSERT Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE
ENG / EST / RUS

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE

6.-11. augustil 2019 Mustvee

VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“.
Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt.
Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad.

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE

Festivali kunstiline juht: Valeri Petrov
Festivali korraldaja: VM FEST MTÜ
E-post:

www.orthodoxsingers.com
https://www.facebook.com/vmfestmustvee

IV-s Rahvusvaheline Vaimuliku muusika festival VM FEST MUSTVEE toimub 06.-11.august 2019. Festivali raames korraldatakse 7 kontserti Mustvee pühakodades ja Mustvee Kultuurikeskuses.

 

Teisipäev, 06.august  

 

Mustvee   Kultuurikeskuse  park

 

13:00

 

AVAKONTSERT.

 

Merle Kollom - Tartu Raekoja Kariljon

 

German Gholami - tenor (Hispaania)

 

Jaak Lutsoja - akordeon

 

 

 

Teisipäev, 06.august

 

Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee)

 

19:00

 

PATUSTE LAULUD .Muusikaline etendus vanausuliste vaimulike värsside tekstidele

 

Ansambel ORTHODOX SINGERS

 

Tuule Kann – gusli, kannel

  

Kolmapäev, 07.august

 

Mustvee Betaania kogudus (Tähe 5, Mustvee)

 

19:00

 

ÜLE AJAMÄGEDE. Vaimuliku Jazzi õhtu

 

Margot Suur - laul

 

Tõnu Naissoo - klahvpillid

 

Taavo Remmel - kontrabass

 

Ahto Abner – löökpillid

 

Jaan J.Lepik - lugeja

 

 

 

Neljapäev, 08.august

 

Mustvee Püha Nikolai kirik (Tartu 14, Mustvee)

 

19:00

 

GRUUSIA KIRIKUMUUSIKA

 

Meesansambel SAKHIOBA (Gruusia)

 

 

  

Reede, 09.august

 

Mustvee Püha Kolmainu kirik (Narva 26, Mustvee)

 

VENE BAROKK

 

19:00

 

Kooriansambel ADAMA (St.Peterburg, Venemaa)

  

Laupäev, 10.august

 

Mustvee EELK Kirik (Tartu 45, Mustvee)

 

19:00

 

MAAILMA VAIMULIKU KLASSIKA PÄRLID

 

Natalia Birjukova - metsosopran (St.Peterburg, Mihhailovski Teater)

 

Maria Petrov - sopran

 

Klaaspärlimäng Sinfonietta

 


Pühapäev, 11. august

 

Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee)

 

18:00

 

GALAKONTSERT

 

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival

Festivali kunstiline juht: Valeri Petrov Festivali korraldaja: VM FEST MTÜ E-post: es1 = 'mailto:vmfes'; es2 = ';t@orthodo'; es3 = 'xsingers com'; ts1 = 'vmfest@ortho&#x'; ts2 = '64;oxsingers VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“. Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt.Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad.

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »