Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“. Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt. Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad. docx 1,4Mb) Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE
ENG / EST / RUS

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE

3.-8. augustil 2021 Mustvee

VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“.
Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt.
Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad.

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE

Festivali kunstiline juht: Valeri Petrov
Festivali korraldaja: VM FEST MTÜ
E-post:

www.orthodoxsingers.com
https://www.facebook.com/vmfestmustvee

FESTIVAL 2020:

04.august   kell 13.00 Mustvee   Kultuurikeskuse  park (Tartu 12) /Парк Центра культуры Муствеэ (Тарту 12)

AVAKONTSERT /КОНЦЕРТОТКРЫТИЕФЕСТИВАЛЯ

KÄSIKELLADE ANSAMBEL CAMPANELLI/Ансамбль Колокольчиков CAMPANELLI

 

04.august kell 19.00 Mustvee Püha Kolmainu kirik  (Narva 26) /Церковь Св.Троицы (Нарва 26)

PEETER SUUR JA TEMA AJASTU VAIMULIK MUUSIKA/ ДУХОВНАЯ МУЗЫКА ПЕТРА I

Ansambel ORTHODOX SINGERS Valeri Petrovi juhatusel/Ансамбль ORTHODOX SINGERS

 

05.august kell 19.00 Mustvee Betaania kogudus (Tähe 5, Mustvee)/ПриходБетания (Тяхе 5)

SU ARMASTUS JÄÄB..

Koor EKKLESIA/ Хор Ekklesia

 

06.august kell 19.00 Mustvee Püha Nikolai kirik (Tartu 14, Mustvee) /Церковьсв. Николая (Тарту 14)

RETŠ POSPOLITAJA ÕIGEUSU MUUSIKA /ПРАВОСЛАВНАЯМУЗЫКИРЕЧИПОСПОЛИТЫ

Meesansambel PARTES (Poola) /Мужской ансамбль ПАРТЕС (Польша)

                                             

07.august  kell 19.00 Mustvee EELK Kirik (Tartu 45, Mustvee) / ЦерковьМуствеэ (тарту 45)

 “EHI END, MU HING.. LeeduVaimulikmuusika / Литовская духовная музыка

ASTA KRIKSCIUNAITE (sopran, Leedu) ja JURGITA KAZAKEVICIUTE (orel, Leedu)/ Аста Крикчунайте (сопрано) и Юргита Казакевичиуте (орган) - Литва

 

08.augustkell 19.00Mustvee Kultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee)/ Центр культуры Муствеэ (Тарту 12)

BÜTSANTSI TAASLOOMINE/ ВОССОЗДАНИЕ ВИЗАНТИИ

Vanausu preester Vassili Volkov ja ansambel “PARADISUS VOCIS” (Läti)/ Старообрядческий священноиерей Василий Волков и ансамбль PARADISUS VOCIS (Латвия)


09. augustkell 18.00MustveeKultuurikeskus (Tartu 12, Mustvee) /Центр Культуры Муствеэ (тарту 12)

GALAKONTSERT / ГАЛА-КОНЦЕРТ

docx TÄPSEM KAVA SIIN! (.docx 1,4Mb).
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival

Festivali kunstiline juht: Valeri Petrov Festivali korraldaja: VM FEST MTÜ E-post: es1 = 'mailto:vmfest&#x'; es2 = '40;orthodox'; es3 = ';singers com'; ts1 = 'vmfest@orthod&#'; ts2 = 'x6f;xsingers VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“. Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt.Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad.

Rahvusvaheline Vaimuliku Muusika festival VM FEST MUSTVEE

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »