Haapsalu vanamuusikafestival Haapsalu vanamuusikafestival Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik. juuli 2019 Toomkirik 20:00 Camerata Øresund (Taani/Rootsi) Peter Spissky (viiul) Tuuri Dede (metsosopran) Händel, Vivaldi Haapsalu vanamuusikafestival
ENG / EST / RUS

Haapsalu vanamuusikafestival

23.-26. juulil 2020 Haapsalu

Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

Festivali korraldab muusikaühing Studio Vocale

http://www.studiovocale.ee

Festivali kunstiline juht on muusikateadlane ja dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

Festivali alalisteks kollektiivideks on parimatest eesti noortest lauljatest koosnev Haapsalu Festivalikoor ja Tallinna Barokkorkester, kes esinevad nii vokaalsuurvormide koosseisus kui ka omaette kavadega. Aastate jooksul on hinnatumate Eesti solistide ja ansamblite kõrval esinenud kogu maailmas tuntud ja hinnatud ansambleid, nagu Collegium Vocale Gent, Il Gardellino ja Ensemble Explorations (Belgia), gamba-ansamblid Phantasm ja Fretwork (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), Perceval ja Sagittarius (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul), Guy Penson (klavessiin), Gary Cooper ja Arthur Schoonderwoerd (haamerklaver), Andrew Lawrence-King (harf), Emma Kirkby (sopran), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist, Hans-Jörg Mammel ja Simon Wall (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Stephen Layton, Peter Phillips, Howard Arman ja paljud teised.

KAVA 2019:

 

Neljapäev, 25. juuli 2019

Toomkirik

20:00

Bachi kantaadid

Ansambel Studio Vocale

Haapsalu Festivali Barokkorkester

Dirigent Toomas Siitan

 

Reede, 26. juuli 2019

Jaani kirik

18:00

Ansambel Floridante

Maria Listra (sopran)

Marta Paklar (sopran)

Villu Vihermäe (viola da gamba)

Saale Fischer (klavessiin)

“Venite, venite!” - Itaalia 17. sajandi duetid

 

Reede, 26. juuli 2019

Toomkirik

20:00

graindelavoix

Björn Schmelzer (kunstiline juht, Belgia)

Carlo Gesualdo “Tenebrae Responsoria”

 

Laupäev, 27. juuli 2019

Jaani kirik

18:00

Anna-Liisa Eller

(kannel)

Byrd, Dowland, Rameau, Couperin, Weiss

 

 

Laupäev, 27. juuli 2019

Jaani kirik

20:00

Aberdene 1662

Maria Valdmaa (sopran)

Mikko Perkola (viola da gamba, Soome)

Laulud Šoti- ja Inglismaalt

 

Pühapäev, 28. juuli 2019

Jaani kirik

18:00

Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul/viola d’amore, Soome)

Bach, Westhoff

 

Pühapäev, 28. juuli 2019

Toomkirik

20:00

Camerata Øresund

(Taani/Rootsi)

Peter Spissky (viiul)

Tuuri Dede (metsosopran)

Händel, Vivaldi

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Haapsalu vanamuusikafestival

Haapsalu vanamuusikafestival

Festivali korraldab muusikaühing Studio Vocale es1 = 'mailto:in&#'; es2 = '102;o@studio&#x'; es3 = '76;ocale ee'; ts1 = 'info@studio'; ts2 = ';vocale.e'; ts3 = '01;'; document Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »