Haapsalu vanamuusikafestival Haapsalu vanamuusikafestival Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik. Aastate jooksul on hinnatumate Eesti solistide ja ansamblite kõrval esinenud kogu maailmas tuntud ja hinnatud ansambleid, nagu Collegium Vocale Gent, Il Gardellino ja Ensemble Explorations (Belgia), gamba-ansamblid Phantasm ja Fretwork (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), Perceval ja Sagittarius (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul), Guy Penson (klavessiin), Gary Cooper ja Arthur Schoonderwoerd (haamerklaver), Andrew Lawrence-King (harf), Emma Kirkby (sopran), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist, Hans-Jörg Mammel ja Simon Wall (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Stephen Layton, Peter Phillips, Howard Arman ja paljud teised Haapsalu vanamuusikafestival
ENG / EST / RUS

Haapsalu vanamuusikafestival

5.-9. juulil 2017 Haapsalu

Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

24. Haapsalu Vanamuusikafestival

5.–9. juuli 2017
 
 
Kolmapäev, 5. juuli
Toomkirik
20:00

Bach & reformatsioon

Johann Sebastian Bach:
Kantaat Gott, der Herr, ist Sonn und Schild, BWV 79
Kaks luterlikku missat, BWV 234, 233
Motett O Jesu Christ, meins Lebens Licht, BWV 118

Ansambel Studio Vocale, Haapsalu festivali barokkorkester
Dirigent Toomas Siitan

 

Neljapäev, 6. juuli
Toomkirik
20:00

Polona XVII / XVIII

Muusika Poola kuningatele
17.–18. sajandi meistritelt

Ensemble Simultaneo
Ensemble Silva Rerum arte
Dirigent Karol Kisiel

 

Reede, 7. juuli
Toomkirik
20:00

La Grande Chapelle

Victoria: Officium defunctorum (1605)

 

Reede, 7. juuli
Jaani kirik
23:00

Ansambel Floridante

Nuove Musiche

Maria Valdmaa (sopran)
Meelis Orgse (barokkviiul)
Saale Fischer (orel)
Anna-Liisa Eller (kannel)
Kristo Käo (teorb)

 

Laupäev, 8. juuli
Toomkirik
20:00

Taasavastatud barokk

Ansambel Supersonus:
Marco Ambrosini (nyckelharpa)
Eva-Maria Rusche (klavessiin)
Anna-Liisa Eller (kannel)
Anna-Maria Hefele (ülemhelilaul)
Wolf Janscha (parmupillid)

 
Laupäev, 8. juuli
Jaani kirik
23:00

Imbi Tarum

(klavessiin)

Kolm B-d: Buxtehude, Böhm, Bach

Pühapäev, 9. juuli
Toomkirik
20:00

Venezia – München – Dresden

Mitmekoorilised vaimulikud kontserdid

Ansambel Studio Vocale
Haapsalu Festivali koor ja orkester
Dirigent Toomas Siitan

 

Festivali korraldab muusikaühing Studio Vocale

http://www.studiovocale.ee

Festivali kunstiline juht on muusikateadlane ja dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

Festivali alalisteks kollektiivideks on parimatest eesti noortest lauljatest koosnev Haapsalu Festivalikoor ja Tallinna Barokkorkester, kes esinevad nii vokaalsuurvormide koosseisus kui ka omaette kavadega. Aastate jooksul on hinnatumate Eesti solistide ja ansamblite kõrval esinenud kogu maailmas tuntud ja hinnatud ansambleid, nagu Collegium Vocale Gent, Il Gardellino ja Ensemble Explorations (Belgia), gamba-ansamblid Phantasm ja Fretwork (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), Perceval ja Sagittarius (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul), Guy Penson (klavessiin), Gary Cooper ja Arthur Schoonderwoerd (haamerklaver), Andrew Lawrence-King (harf), Emma Kirkby (sopran), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist, Hans-Jörg Mammel ja Simon Wall (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Stephen Layton, Peter Phillips, Howard Arman ja paljud teised.

August 2017
ETKNRLP
 1 2 3456
78910111213
141516171819 20
21222324252627
28293031   
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Haapsalu vanamuusikafestival

Haapsalu vanamuusikafestival

24 Haapsalu Vanamuusikafestival 5 Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »