Türi Kevadfestival Türi Kevadfestival Kutsume muusika- ja loodushuvilisi kevade kõige kaunimal ajal Eestimaa Kevadpealinna, et jagada Türi Kevadfestivali mitmepalgelist programmi. Nagu alati, on selgi korral festivali külalistel võimalus lisaks muusikaelamustele osa saada muistki põnevaist sündmustest, kus kuulamist, vaatamist, märkamist ja kaasaelamist jagub igas eas publikule. Loodus ja muusika – kombinatsioon, mille leiate kõige otsesemal ja ehedamal kujul Türi Kevadfestivalil! Rõõmustame koos! Festivali patroon: Fred Jüssi Festivali kunstiline juht ja produtsent: Iren Lill Samuti on teda peetud Echo ja WDR-jazziauhinna vääriliseks Türi Kevadfestival
ENG / EST / RUS

Türi Kevadfestival

2.-4. juunil 2017 Türi

Kutsume muusika- ja loodushuvilisi kevade kõige kaunimal ajal Eestimaa Kevadpealinna, et jagada Türi Kevadfestivali mitmepalgelist programmi. Nagu alati, on selgi korral festivali külalistel võimalus lisaks muusikaelamustele osa saada muistki põnevaist sündmustest, kus kuulamist, vaatamist, märkamist ja kaasaelamist jagub igas eas publikule. Loodus ja muusika – kombinatsioon, mille leiate kõige otsesemal ja ehedamal kujul Türi Kevadfestivalil! Rõõmustame koos!

Festivali patroon: Fred Jüssi
Festivali kunstiline juht ja produtsent: Iren Lill

Türi Kevadfestival

Festivali kunstiline juht ja produtsent:
Iren Lill
www.kevadfestival.tyri.ee

FESTIVAL 2017:

Reede, 2. juuni

 

kell 18.00 Türi Kultuurikeskuse fuajees

 

Festivali ja Fred Jüssi fotonäituse „Kivimustrid“ avamine

 

„Kivimustrid pilgupüüdjana ei ole just tühine ahvatlus. Maamunal olid samblikud olemas ammuilma enne inimest. Arvata on, et meie aladele asusid nad elama pärast viimast jääaega umbes kaksteist tuhat aastat tagasi. Samblikel peab olema meile midagi ütelda. Minu äratundmise väljendus sellest on pildid kivimustritest. Ilus oleks uskuda, et mõne vaataja hinges nendest midagi puudutatud saab.“ (Fred Jüssi)

 

kell 19.00 Türi Kultuurikeskuse väikses saalis

 

Duo Michael Foyle - Maksim Štšura (Inglismaa)

 

Kavas: L. van Beethoven, P. Tšaikovski, A. Powers, C. Franck

 

Foyle-Štšura Duo (Michael Foyle, viiul, Maksim Štšura, klaver) (http://www.foylestsuraduo.com/) alustas koosmusitseerimist aastal 2012, sellest ajast alates on nad mänginud juba paljudel suurtel lavadel ning erinevatel festivalidel sh Queen Elizabeth Hall, Buckingham Palace, St. Martin-in-the-Fields, Purcell Room ja Philharmonia/Royal College of Music, Lutoslawski Centenary Festival ning pälvinud hulgaliselt kiitvaid arvustusi. 2015 võitsid nad konkursi „Beethoven Piano Society of Europe Duo Competition“ Londonis ja Salieri-Zinetti Rahvusvahelise Kammermuusika Konkursi Veronas, Itaalias. Hooajal 2015-16 on esinemised viinud neid kõikjale maailma: Concertgebouw, Amsterdam, New York Chamber Music Festival, Estonia Kontserdisaal, Tallinn, Wigmore Hall, London ja Bridgewater Hall, Manchester. Alates aastast 2014 on nad City Music Foundation ja Live Music Now artistide nimekirjas ning neid on juhendanud Stephen Kovacevich and Maxim Vengerov.

 

kell 21.30 Türi Kultuurikeskuses

 

Raadio Ööülikooli loeng: Kui ma ütleksin "armastus"...

 

Lektor: Mathura

 

 

 

 


 

 

Laupäev, 3. juuni

kell 15 Türi Kultuurikeskuse suures saalis

 

Rasmus Puur / Eno Raud „SIPSIK”

 

Tallinna Kammerorkester, dirigent Rasmus Puur, lugeja Anu Lamp, Viola Asoskova (klaver, Tallinna Muusikakeskkool)

 

2016. aasta kevadel Tallinna Filharmoonias suure publikumenuga esietendunud kogupere teos "Sipsik" viib kuulajad Anu, Mardi ja Sipsiku imelisse maailma. Armastatud lasteraamatust loeb tekste Anu Lamp, klaverisolistina astub üles Tallinna Muusikakeskkooli õpilane Viola Asoskova ning Tallinna Kammerorkestrit juhatab helilooja Rasmus Puur.

 

kell 19 Türi kirikus

 

Ansambel Floridante „Nuove musiche“

 

Maria Valdmaa - sopran, Meelis Orgse - barokkviiul, Kristo Käo - teorb, Anna-Liisa Eller - kannel, Saale Fischer – orel, klavessiin

 

Kavas „Nuove musiche“ puurib ansambel Floridante pilgu aastasse 1600, kui Itaalias läks renessansspolüfoonia asemel moodi ühehäälne saatega laul, monoodia. Antiik-Kreekas näppepillide saatel ette kantud laulelduste reinkaranatsioon 17. sajandi alguse Itaalias asetab fookusesse sõna, teksti, selle võimalikult ilmeka edastamise kuulajale läbi kõnelähedase fraseerimise, kõneteksti järgiva rütmimustrite ning ilmeka saatefaktuuri. Omaaegseid traditsioone järgides sünnivad J. Peri, G. Caccini, G. Frescobaldi, L. Luzzaschi ja S. d’India laulud sel kontserdil taaskord uuena, segunedes tänaste muusikute fantaasiaga ning saadetuna kahel eeterlikul näppepillil – kandlel ja teorbil.

 

kell 21.30 Türi Kultuurikeskuse kohvikus

 

Kontsert „Chanson D`Amour“

 

Erkki Otsman (laul), Jaak Lutsoja (akordion), Tanel Liiberg (kontrabass)

 

Kavas prantsuse shansooni klassika: Piaf, Brel, Aznavour, Gainsbourg, Montand, Gréco jne.

 

 

 

 


 

 

Pühapäev, 4.juuni

kell 6.30

Loodusmatk, matkajuhid Kaarel Aluoja ja Veljo Runnel. Peale matka „Kirtan“ - mantralaulmine koos jooga-õpetaja Jörg Buneruga.

 


 

kell 18 Türi Kultuurikeskuse väikses saalis

 

Markus Stockhausen (trompet) Florian Weber (klaver) „Inside Out“


Trompetist ja helilooja Markus Stockhausen (s. 1957) (http://www.markusstockhausen.de/) on kogu maailmas tuntud kui mitmekülgne muusik, helilooja ja „piiridel kõndija“. 25 aastat andis ta kontserte koos oma isa, helilooja Karlheinz Stockhauseniga, kes talle mitmeid teoseid kirjutas. Trompetisolistina annab M. Stockhausen kontserte kõikjal maailmas, ta on esinenud muuhulgas Milano La Scala, Londoni Covent Gardeni ja Leipzigi ooperi lavadel, nagu ka BBC Symphony Orchestra in London solistina. Heliloojana on ta loonud teoseid Berliini Filharmoonikutele, London Sinfoniettale, Hamburgi Sümfooniaorkestrile jpt. 2005. aastal tunnustati teda WDR-jazziauhinnaga kui parimat improvisaatorit. Ka pianist Florian Weber (http://www.florianweber.net/) on olulisi tunnustusi pälvinud artist, sh Steinway & Sons auhind Montreaux Jazz-festivali sooloklaveri konkursilt, Gotrian Steinweg auhind Weimarist, esimene koht Monaco jazzikonkursilt ning saksa kriitikute auhind. Ta on esinenud ja salvestanud koos muusikutega nagu Eddy Henderson, Lee Konitz, Pat Metheny, Ralph Alessi, Lionel Loueke, Dan Weiss, Thomas Morgan, Thomasz Stanko, Albert Mangelsdorff, Benny Bailey. Samuti on teda peetud Echo ja WDR-jazziauhinna vääriliseks.

September 2017
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 29 30  
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Türi Kevadfestival

Türi Kevadfestival

Festivali kunstiline juht ja produtsent: Iren Lill es1 = 'mailto:irenlill&'; es2 = '#x40;yahoo com'; ts1 = 'irenlill@y'; ts2 = 'ahoo.com'; document Kutsume muusika- ja loodushuvilisi kevade kõige kaunimal ajal Eestimaa Kevadpealinna, et jagada Türi Kevadfestivali mitmepalgelist programmi. Nagu alati, on selgi korral festivali külalistel võimalus lisaks muusikaelamustele osa saada muistki põnevaist sündmustest, kus kuulamist, vaatamist, märkamist ja kaasaelamist jagub igas eas publikule. Loodus ja muusika – kombinatsioon, mille leiate kõige otsesemal ja ehedamal kujul Türi Kevadfestivalil! Rõõmustame koos!Festivali patroon: Fred JüssiFestivali kunstiline juht ja produtsent: Iren Lill

Türi Kevadfestival

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »