Saaremaa ooperipäevad avab Eesti algupärandi ainukordne ettekanne! Saaremaa ooperipäevad avab Eesti 9. Saaremaa ooperipäevad 25. - 31. juuli 2016 www. saaremaaopera. eu Aasta tursimiobjekt 2015, Lääne-Eesti aasta turismitegu 2015 Esmaskordselt ooperipäevade üheksa-aastase ajaloo jooksul otsustasid korraldajad avada festivali esietendusega ooperimaja suures saalis. Ülo Kriguli ooperi „Swan Bone City“ (Luigeluulinn) aluseks on samanimeline teos sopranile ja orkestrile, mis on pärjatud Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia ning Monaco Prints Pierre´i Fondi kompositsioonipreemiaga. Helilooja soovil ei ole peaosades mitte ainult ooperilauljad, vaid erinevate laulukoolide esindajad – Iiris Vesik, Helen Lepalaan, Marius Peterson. Lisaks Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Lavastaja Marianne Kõrver, dirigent Risto Joost. Praegu teadaolevalt on esmaspäevane 25. juuli esietendus ooperi ainus, eksklusiivne ettekanne. Kolmapäeval jõuab Saaremaale tänavuste ooperipäevade peakülaline Wroclawi ooperiteater. Poola aktiivseim ja Operabase andmetel maailmas aastase etenduste arvu poolest 16-ndal kohal olev teater toob kaasa ooperiklassikasse kuuluvad Bizet’ „Pärlipüüdjad“, Verdi „Otello“ ning Poola klassika - Karel Szymanowski ooperi „Kuningas Roger“. Lisaks on kavas ülimenukad „Alexela ooperigala“ ja „Lastegala“ Suure saali etendused on enamuses välja müüdud, saada on veel üksikuid lisakohti. Eesti Kontserdi juhi Jüri Leiteni kinnitusel ei maksa arvata, et üheksandat korda toimuvad ooperipäevad on langenud rutiini turvalisse voolusängi. „ Mis siis on sel aastal uut ooperipäevadel? Kui välja arvata varem mängitud Verdi „Otello“ ja traditsiooniline ooperigala, siis kõik muu ongi uus! Uue Eesti ooperi maailmaesiettekanne, esimest korda Eestis Bizet’ „Pärlipüüdjad“ ja Szymanowski „Kuningas Roger“,, esimest korda Eestis Wroclawi ooperiteater. Ooperipäevade visuaalne külg on uuenenud ja isegi Opera Royali solistid on esmakordselt Eestis“, lisas Leiten. Tänavuste ooperipäevade avamisel, esmaspäeval 25. juulil kirjutatakse alla koostööleping 2017. aasta ooperipäevade peakülalise Theater Krefeld Mönchengladbach (Saksamaa) muusikajuhi Mihkel Kütsoniga. Samal päeval kell 12 päeval algab järgmise aasta ooperipäevade piletite eelmüük. fotod: http://dirigent. concert. ee/avalik-ftp/SOP2016_ajaleht/Wroclav/ Lauri Aav Eesti Kontsert meediajuht 6 147 751 50 22 177 lauri. aav@concert. ee www. concert. ee Saaremaa ooperipäevad avab Eesti algupärandi ainukordne ettekanne!
ENG / EST / RUS

Saaremaa ooperipäevad avab Eesti algupärandi ainukordne ettekanne!

25. juulil 2016

9. Saaremaa ooperipäevad 25. - 31. juuli 2016
www.saaremaaopera.eu
Aasta tursimiobjekt 2015, Lääne-Eesti aasta turismitegu 2015


Esmaskordselt ooperipäevade üheksa-aastase ajaloo jooksul otsustasid korraldajad avada festivali esietendusega ooperimaja suures saalis.


Ülo Kriguli ooperi „Swan Bone City“ (Luigeluulinn) aluseks on samanimeline teos sopranile ja orkestrile, mis on pärjatud Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia ning Monaco Prints Pierre´i Fondi kompositsioonipreemiaga. Helilooja soovil ei ole peaosades mitte ainult ooperilauljad, vaid erinevate laulukoolide esindajad – Iiris Vesik, Helen Lepalaan, Marius Peterson. Lisaks Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Lavastaja Marianne Kõrver, dirigent Risto Joost. Praegu teadaolevalt on esmaspäevane 25.juuli esietendus ooperi ainus, eksklusiivne ettekanne.

Kolmapäeval jõuab Saaremaale tänavuste ooperipäevade peakülaline Wroclawi ooperiteater. Poola aktiivseim ja Operabase andmetel maailmas aastase etenduste arvu poolest 16-ndal kohal olev teater toob kaasa ooperiklassikasse kuuluvad Bizet’ „Pärlipüüdjad“, Verdi „Otello“ ning Poola klassika - Karel Szymanowski ooperi „Kuningas Roger“. Lisaks on kavas ülimenukad „Alexela ooperigala“ ja „Lastegala“ Suure saali etendused on enamuses välja müüdud, saada on veel üksikuid lisakohti.

Eesti Kontserdi juhi Jüri Leiteni kinnitusel ei maksa arvata, et üheksandat korda toimuvad ooperipäevad on langenud rutiini turvalisse voolusängi. „ Mis siis on sel aastal uut ooperipäevadel? Kui välja arvata varem mängitud Verdi „Otello“ ja traditsiooniline ooperigala, siis kõik muu ongi uus! Uue Eesti ooperi maailmaesiettekanne, esimest korda Eestis Bizet’ „Pärlipüüdjad“ ja Szymanowski „Kuningas Roger“,, esimest korda Eestis Wroclawi ooperiteater. Ooperipäevade visuaalne külg on uuenenud ja isegi Opera Royali solistid on esmakordselt Eestis“, lisas Leiten.

Tänavuste ooperipäevade avamisel, esmaspäeval 25.juulil kirjutatakse alla koostööleping 2017. aasta ooperipäevade peakülalise Theater Krefeld Mönchengladbach (Saksamaa) muusikajuhi Mihkel Kütsoniga. Samal päeval kell 12 päeval algab järgmise aasta ooperipäevade piletite eelmüük.


fotod:
http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/SOP2016_ajaleht/Wroclav/


Lauri Aav
Eesti Kontsert
meediajuht
6 147 751
50 22 177
lauri.aav@concert.ee
www.concert.ee

Oktoober 2020
ETKNRLP
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 1415161718
192021222324 25
26 27 28 29 30 31  
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Saaremaa ooperipäevad avab Eesti

Saaremaa ooperipäevad avab Eesti

9. Saaremaa ooperipäevad 25. - 31. juuli 2016www.saaremaaopera.euAasta tursimiobjekt 2015, Lääne-Eesti aasta turismitegu 2015 Esmaskordselt ooperipäevade üheksa-aastase ajaloo jooksul otsustasid korraldajad avada festivali esietendusega ooperimaja suures saalis.Ülo Kriguli ooperi „Swan Bone City“ (Luigeluulinn) aluseks on samanimeline teos sopranile ja orkestrile, mis on pärjatud Eesti Muusika Päevade heliloojapreemia ning Monaco Prints Pierre´i Fondi kompositsioonipreemiaga. Helilooja soovil ei ole peaosades mitte ainult ooperilauljad, vaid erinevate laulukoolide esindajad – Iiris Vesik, Helen Lepalaan, Marius Peterson. Lisaks Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester. Lavastaja Marianne Kõrver, dirigent Risto Joost. Praegu teadaolevalt on esmaspäevane 25.juuli esietendus ooperi ainus, eksklusiivne ettekanne. Kolmapäeval jõuab Saaremaale tänavuste ooperipäevade peakülaline Wroclawi ooperiteater. Poola aktiivseim ja Operabase andmetel maailmas aastase etenduste arvu poolest 16-ndal kohal olev teater toob kaasa ooperiklassikasse kuuluvad Bizet’ „Pärlipüüdjad“, Verdi „Otello“ ning Poola klassika - Karel Szymanowski ooperi „Kuningas Roger“. Lisaks on kavas ülimenukad „Alexela ooperigala“ ja „Lastegala“ Suure saali etendused on enamuses välja müüdud, saada on veel üksikuid lisakohti. Eesti Kontserdi juhi Jüri Leiteni kinnitusel ei maksa arvata, et üheksandat korda toimuvad ooperipäevad on langenud rutiini turvalisse voolusängi. „ Mis siis on sel aastal uut ooperipäevadel? Kui välja arvata varem mängitud Verdi „Otello“ ja traditsiooniline ooperigala, siis kõik muu ongi uus! Uue Eesti ooperi maailmaesiettekanne, esimest korda Eestis Bizet’ „Pärlipüüdjad“ ja Szymanowski „Kuningas Roger“,, esimest korda Eestis Wroclawi ooperiteater. Ooperipäevade visuaalne külg on uuenenud ja isegi Opera Royali solistid on esmakordselt Eestis“, lisas Leiten. Tänavuste ooperipäevade avamisel, esmaspäeval 25.juulil kirjutatakse alla koostööleping 2017. aasta ooperipäevade peakülalise Theater Krefeld Mönchengladbach (Saksamaa) muusikajuhi Mihkel Kütsoniga. Samal päeval kell 12 päeval algab järgmise aasta ooperipäevade piletite eelmüük.fotod: http://dirigent.concert.ee/avalik-ftp/SOP2016_ajaleht/Wroclav/Lauri AavEesti Kontsertmeediajuht6 147 75150 22 177lauri.aav@concert.eewww.concert.ee

Saaremaa ooperipäevad avab Eesti algupärandi ainukordne ettekanne!

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »