Tallinna Klaverifestival Tallinna Klaverifestival TALLINNA KLAVERIFESTIVAL on suurim klaverifestival Balti ja põhjamaade regioonis. Festival sai alguse 1998. aastal selle asutaja ja kunstilise juhi pianist Lauri Väinmaa initsiatiivil. Tema ideeks oli ja on tutvustada eesti kuulajaskonnale silmapaistvaid rahvusvahelisi klaveritähti, noori andeid, samuti uusi suundi klaverimängukunstis. Teine oluline mõte on olnud traditsioonilise, 150-aastase ajalooga klaveriõhtu formaadi hoidmine, väärtustamine ja arendamine. Klaverifestivalidega on lahutamatult seotud ka eesti pianistid, kelle mitmed põlvkonnad on festivalipubliku eest läbi käinud. Festivali raames toimuvad erinevate klaverifirmade ja ajalooliste pillide väljapanekud, samuti näitused klaverimuusika ajaloost, pianistidest ja pillidest. Festivali osaks on külalissolistide poolt antavad meistrikursused. Paljud festivali kontserdid transleeritakse Klassikaraadios. Festivali peamisteks koostööpartneriteks on EV Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Klaveriõpetajate Ühing, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti rahvusraamatukogu, Klassikaraadio, ETV jt Tallinna Klaverifestival
ENG / EST / RUS

Tallinna Klaverifestival

5.-13. okt. 2018 Tallinn, Tartu

TALLINNA KLAVERIFESTIVAL on suurim klaverifestival Balti ja põhjamaade regioonis. Festival sai alguse 1998. aastal selle asutaja ja kunstilise juhi pianist Lauri Väinmaa initsiatiivil. Tema ideeks oli ja on tutvustada eesti kuulajaskonnale silmapaistvaid rahvusvahelisi klaveritähti, noori andeid, samuti uusi suundi klaverimängukunstis. Teine oluline mõte on olnud traditsioonilise, 150-aastase ajalooga klaveriõhtu formaadi hoidmine, väärtustamine ja arendamine. Klaverifestivalidega on lahutamatult seotud ka eesti pianistid, kelle mitmed põlvkonnad on festivalipubliku eest läbi käinud.
Festivali raames toimuvad erinevate klaverifirmade ja ajalooliste pillide väljapanekud, samuti näitused klaverimuusika ajaloost, pianistidest ja pillidest. Festivali osaks on külalissolistide poolt antavad meistrikursused. Paljud festivali kontserdid transleeritakse Klassikaraadios.

Tallinna Klaverifestival

Festivali korraldab Eesti Kontsert
Kunstiline juht Lauri Väinmaa
www.tallinnpianofestival.com

Tallinna Klaverifestival on unikaalne klaverinädal. Festival toob kohale suurearvulise rahvusvahelise publiku naabermaadest, samuti klaverimuusikahuvilisi kogu Eestist, tehes sellel esinemise prestii¾seks ja oluliseks sündmuseks igale pianistile. Festivalil on esinenud Nelson Freire, Marc-Andre Hamelin, Piotr Anderszewski, Pierre-Laurent Aimard, Mihhail Pletnjov, Cyprien Katsaris, Nikolai Luganski, Stephen Kovacevich, Angela Hewitt, Alexandre Tharaud, Pascal Rogé, Paul Lewis, Stephen Hough, Arcadi Volodos jt. kuulsused. Pidulik Estonia kontserdisaal, käeulatuses olev Tallinna vanalinn kontsertidevahelisteks jalutuskäikudeks, eriilmelised kontserdid – kõik see haarab kaasa ja loob festivalile erilise aura.

Festivali peamisteks koostööpartneriteks on EV Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Klaveriõpetajate Ühing, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti rahvusraamatukogu, Klassikaraadio, ETV jt.

EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Tallinna Klaverifestival

Tallinna Klaverifestival

Festivali korraldab Eesti Kontsert Kunstiline juht Lauri Väinmaa es1 = 'mailto:info'; es2 = '0;concert ee'; ts1 = 'info@concer'; ts2 = ';t.ee'; document TALLINNA KLAVERIFESTIVAL on suurim klaverifestival Balti ja põhjamaade regioonis. Festival sai alguse 1998. aastal selle asutaja ja kunstilise juhi pianist Lauri Väinmaa initsiatiivil. Tema ideeks oli ja on tutvustada eesti kuulajaskonnale silmapaistvaid rahvusvahelisi klaveritähti, noori andeid, samuti uusi suundi klaverimängukunstis. Teine oluline mõte on olnud traditsioonilise, 150-aastase ajalooga klaveriõhtu formaadi hoidmine, väärtustamine ja arendamine. Klaverifestivalidega on lahutamatult seotud ka eesti pianistid, kelle mitmed põlvkonnad on festivalipubliku eest läbi käinud.Festivali raames toimuvad erinevate klaverifirmade ja ajalooliste pillide väljapanekud, samuti näitused klaverimuusika ajaloost, pianistidest ja pillidest. Festivali osaks on külalissolistide poolt antavad meistrikursused. Paljud festivali kontserdid transleeritakse Klassikaraadios.

Tallinna Klaverifestival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »