Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb'' Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Saaremaa külje all väikesel Muhu saarel asutati festival 1997. Ettevõtmise esmane mõte ja eesmärk on saare hapra, kuid sügava kultuuripärandi hoidmine, arendamine ja tutvustamine, samas seda ka maailmakultuuriga sidudes. Muusikat ilmestavad audiovisuaalsed programmid, kontserdikavad liiguvad klassika, d¾ässi ja world music’i vahel, ent ajalooliste juurte ja kaasaja kunstipüüdluste vaheline side kasvab pidevalt. Toidu puhul on meie eesmärk luua ainulaadseid maitse- elamusi, rõhutades kohalikku toitu ja eksklusiivset kvaliteeti Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb''
ENG / EST / RUS

Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb''

1.-3. juulil 2021 Muhu saar

Saaremaa külje all väikesel Muhu saarel asutati festival 1997. Ettevõtmise esmane mõte ja eesmärk on saare hapra, kuid sügava kultuuripärandi hoidmine, arendamine ja tutvustamine, samas seda ka maailmakultuuriga sidudes. Muusikat ilmestavad audiovisuaalsed programmid, kontserdikavad liiguvad klassika, d¾ässi ja world music’i vahel, ent ajalooliste juurte ja kaasaja kunstipüüdluste vaheline side kasvab pidevalt.

Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb''
Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb''

Festivali korraldab Eesti Saarte Kultuuriühendus
kunstiline juht on Villu Veski

www.juujaab.ee

Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb''
Fotod: Jaanar Nikker

Maailma on toonud väikesaarele enam kui 400 tunnustatud muusikut Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, USAst, Taanist, Austraaliast, Saksamaalt, Venemaalt, Prantsusmaalt, Brasiiliast, Mongooliast, Hawailt. Üritused toimuvad Muhu ajaloolistes paikades: Muhu Muusikatalu festivalialal, Pädaste Mõisas ja Muhu kirikutes. Festivali asutaja ja hing on siitmailt pärit tuntud Eesti saksofonist Villu Veski.

Juu Jääb Festival EST 2020:
Juu Jääb Festival liidab uue muusika, põnevad arutelud, kunstiprojektid ja toiduelamused ühtseks kordumatukselamuseks.

Festival toimub 2.juulist kuni 5.juulini 2020 ühes Eesti kõige kaunimas paigas – maalilisel Muhu saarel.
Juu Jääb toimub Muhu Muusikatalu festivalialal, Pädaste Mõisas ja Muhu kirikutes ning sünnib koostöös oma valdkonna silmapaistvaimate ja andekamate inimestega.

Juu Jääb ühendab suurepärast kultuurist lugupidavat publikut.

Festivali looja Villu Veski: “Meil on alati olnud soov luua festival, mis eristub teistest festivalidest ja mis ei meenutaks edukaid rahvusvahelisi festivale, kus inimmass piiratakse artistidest raudaedade abil. Juu Jääbil tunnevad end kõik oodatud külalistena - kultuuri ja looduse nautlejatena. Siin saavad sõpradeks
artistid ja publik, lahkuvad rikkamatena, täis positiivseid emotsioone, uute sõpradena – et tulla ikka ja jälle tagasi igal suvel pühitsema loomingu sündi metsiku looduse keskel ja heas seltskonnas. Nii kasvab Juu Jääbi sõpruskond pidevalt. Sellise festivali on 24 aasta jooksul loonud meie publik ise. “Juu Jääb on ja tahab olla oma pubilku nägu.”

RAHVUSVAHELINE MUUSIKAPROGRAMM
“Nii ürgne ja samas nii kaasaegne…” Festivali eesmäkr on tuua Muhusse rahvusvaheliselt tuntud artistid ja lasta kõlada uuel muusikal tipptegijate
esituses koos kaasaegse kvaliteetse produktsiooniga - seda kõike metsiku looduse keskel ja ajaloolistes hoonetes – luues samaaegselt nii uut sünergiat kui
tohutuid kontraste: festival toimub Muhu Muusikatalus (1927), Pädaste mõisas (1566) ja Muhu Katariina kirikus (1267)

KUNST ja DISAIN

Juu Jääbi muudab mitmekesisemaks erinevate kunstiliikide kooslus: soov on muusikaga siduda ka kaasaegne kunst, sh videokunst ning erinevad disainiprojektid, mis ühest küljest aitaksid muuta festivalikülastajate festivalikogemus mugavamaks ning pakuks ka esteetilist naudingut.
Kaasagese kunsti oskuslik sidumine toimumispaikade metsiku loodusega, Muhu saare vabaõhuruum ja ajaloolised ehitised moodustaksid suurepäerase kontrasti.

ELAVAD ARUTELUD JA UUED KULINAARSED KOGEMUSED
Juu Jääbi programm valmib koostöös Eesti ja välismaiste partnerite, kuraatorite ja nõustajatega. Eesti ja rahvusvahelised osalejad arutavad tänase ajastu ja tuleviku üle, mida me täna juhime. Artistid jagavad oma nägemust elava muusika tulevikust arenevas digimaailmas.
Toidu puhul on meie eesmärk luua ainulaadseid maitse- elamusi, rõhutades kohalikku toitu ja eksklusiivset kvaliteeti.

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Muhu tulevikumuusika festival ''Juu

Muhu tulevikumuusika festival ''Juu

Festivali korraldab Eesti Saarte Kultuuriühendus kunstiline juht on Villu Veski es1 = 'mailto:inf&'; es2 = '#111;@juujaab.e&#'; es3 = 'x65;'; ts1 = 'info@juujaa'; ts2 = ';b.ee'; document write(' '+ts1+ts2+' '); info[no-Smpam)@juujaab.ee www Saaremaa külje all väikesel Muhu saarel asutati festival 1997. Ettevõtmise esmane mõte ja eesmärk on saare hapra, kuid sügava kultuuripärandi hoidmine, arendamine ja tutvustamine, samas seda ka maailmakultuuriga sidudes. Muusikat ilmestavad audiovisuaalsed programmid, kontserdikavad liiguvad klassika, d¾ässi ja world music’i vahel, ent ajalooliste juurte ja kaasaja kunstipüüdluste vaheline side kasvab pidevalt.

Muhu tulevikumuusika festival ''Juu Jääb''

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »