Viljandi kitarrifestival Viljandi kitarrifestival Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on arendada improvsatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu. Festival koondab kitarrimängijad Eestist ja välismaalt ning arendab rahvusvahelist ning kitarriõppe alast koostööd. Festivali väga olulise osa moodustavad artistide poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja FESTIVALI KITARRIORKESTRI meeldejääva kontserdiga. 2018a. festival toimub 9 - 14 oktoobrini. com +372 5646 3386 Viljandi kitarrifestival
ENG / EST / RUS

Viljandi kitarrifestival

10.-14. okt. 2017 Viljandi

Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on arendada improvsatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu. Festival koondab kitarrimängijad Eestist ja välismaalt ning arendab rahvusvahelist ning kitarriõppe alast koostööd. Festivali väga olulise osa moodustavad artistide poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja FESTIVALI KITARRIORKESTRI meeldejääva kontserdiga. 2018a. festival toimub 9 - 14 oktoobrini.

Viljandi kitarrifestival
Viljandi kitarrifestival

Ain Agan
Kunstiline juht

www.viljandiguitar.ee

 

Kontserdid toimuvad Pärimusmuusika aidas, Viljandi Jaani kirikus, Viljandi Nukuteatris ja Viljandi vanas veetornis.

VILJANDI KITARRIFESTIVAL 10: EESTIT VÄISAB KITARRIGEENIUS KURT ROSENWINKEL!

 

Üheksa aasta jooksul on Viljandi sügiseti kihanud heast muusikast ning maailmatasemel muusikutest, kes on kokku toonud hulganisti kitarrisõpru siit ja sealtpoolt piiri. Sel aastal on põhjust aga armastatud festivali veelgi enam oodata, sest üheskoos tähistatakse juba 10. tegutsemisaastat. Sel puhul ei ole esinejate nimistuga tagasi hoitud ning juba ongi müügile saabunud esimesed tõelised maiuspalad.

 

On tähelepanuväärne, et festival toob Eestisse maailmanimesid, sõna otseses mõttes staare, kelle kontserdikülastuseks fännid tihti valmis ise pikka teekonda ette võtma. Nii esineb sel aastal Viljandis Ameerika d¾ässkitarrist ja klahvpillimängija Kurt Rosenwinkel. Rosenwinkeli tähelepanuväärne karjäär algas 1990ndatel.  Sellest ajast alates on ta koos mänginud oma aja parimatega nagu Brad Mehldau, Brian Blade, Mark Turner, Joshua Redman, Chris Potter; aga ka d¾ässi suurmeistritega nagu Joe Henderson, Paul Motian ja Gary Burton. Rosenwinkeli kustumatu panus muusikasse on läbi imbunud d¾ässi sügavamatest traditsioonidest, mis võimaldab tal oma kunsti viia uute tasemeteni, milleni ükski teine kitarrist pärast tema saabumist pole küündinud. “Tema unisoonis falsetiga kaasalaulmine oma kitarrimängule,  kitarrikäsitlus ja kõlaesteetika, mis on laia soundispektriga kohati isegi ülevürtsitatud, on üks ja ainus - see muusik on Kurt Rosenwinkel”, sõnab festivali kunstiline juht Ain Agan. Viljandi Kitarrifestivali kümnendat sünnipäeva kokkuvõtval kontserdil 14. oktoobril kell 21 Pärimusmuusika Aida suures saalis astub Rosenwinkel üles koos oma trioga, kuhu kuuluvad ka bassimängija Dario Deidda ning trummar Gregory Hutchinson.

 

Viljandi Kitarrifestivali esinejate nimistu saab aga olema kirju ning artiste, kes Rosenwinkelile sugugi alla ei jää, on teisigi. Samuti saab kuulda juba õdusaks traditsiooniks kujunenud öökontserti Viljandi Vanas Veetornis, väisata kontserti Viljandi Nukuteatris ning osaleda mõnusate jammsessioonidel Tegelaste Toas aga sünnipäevapidustustele kohaselt valmistatakse ette nii mõnigi üllatus. Peagi avalikustatakse kogu festivali kava ning õdusaks nädalalõpuks tulevad müüki ka festivali nädalavahetuse passid.

 

10. Viljandi Kitarrifestival toimub 10.-14. oktoobrini 2017.

Lisainfo: viljandiguitar.ee

 

Piletid Piletilevist: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/viljandi-kitarrifestival-2017-kurt-rosenwinkel-trio-214157/

 

Kuula:

https://www.youtube.com/watch?v=1FIWGfEKru4
https://www.youtube.com/watch?v=A0dX67kbvyE

 

Kontakt:

Ingrid Põldoja
+372 5646 3386

September 2017
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 29 30  
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Viljandi kitarrifestival

Viljandi kitarrifestival

Ain Agan Kunstiline juht es1 = 'mailto:ai&#'; es2 = '110;.agan@gma '; es3 = '5;l com'; ts1 = 'ain.agan@gma'; ts2 = '9;l Viljandi Kitarrifestivali eesmärgiks on arendada improvsatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu. Festival koondab kitarrimängijad Eestist ja välismaalt ning arendab rahvusvahelist ning kitarriõppe alast koostööd. Festivali väga olulise osa moodustavad artistide poolt läbiviidavad töötoad, mis kulmineeruvad tudengite soolonumbrite ja FESTIVALI KITARRIORKESTRI meeldejääva kontserdiga. 2018a. festival toimub 9 - 14 oktoobrini.

Viljandi kitarrifestival

www.festivals.ee © 2015 Estonian Music Festivals »