Tartu vanamuusika festival ''Orient et Occident'' Tartu vanamuusika festival ''Orient Tartu Vanamuusika Festival sündis 1996. aastal. Keskendudes põhiliselt Euroopa keskaja muusikale, on festival algusest peale olnud seotud ka orientaalsete kultuuridega. Huvikeskmes pole olnud aga mitte Idamaade kultuur iseseisvalt, vaid seostatuna Euroopa varasema, eelkõige keskaja kultuuriga, mil Euroopa sai vaieldamatult suurimaid mõjutusi araabia kultuurist. Aga me saame pakkuda veel kaugemaid seoseid ning kindlasti on siin veel palju uurimismaad ning avastamisrõõmu. Festival on interdistsiplinaarne üritus, kus toimuvad kontserdid, etendused, näitused, loengud ja meistriklassid ning alati on olnud avatud erilist atmosfääri kujundav festivali kohvik. Eesmärgiks on olnud luua festivalist kunstiline tervik, kus kõik üritused on üksteisega tihedalt seotud, mille tulemusena on aastate jooksul sündinud palju spontaanseid ühisprojekte ning neid sünnib kindlasti ka tulevikus. Juba festivali algusaastatest on loodud tiheded sidemed Schola Cantorum Basiliensis’ega ©veitsis, samuti teiste oluliste keskustega ja ansamblitega nii Euroopas kui Aasias. Tartu mitmetes ajaloolistes saalides toimuv Festival on kujunenud kogu ülikoolilinna muusikaelu sündmuseks. Tartu Vanamuusika Festival on Kesk-Euroopa Vanamuusikafestivalide Ühenduse liige. Festivali kunstiline juht ja asutaja on Raho Langsepp ning selle peakorraldaja on kontserdiagentuur Festivitas Artium. EE Tartu vanamuusika festival ''Orient et Occident''
ENG / EST / RUS

Tartu vanamuusika festival ''Orient et Occident''

7.-9. dets. 2022 Tartu

Tartu Vanamuusika Festival sündis 1996. aastal. Keskendudes põhiliselt Euroopa keskaja muusikale, on festival algusest peale olnud seotud ka orientaalsete kultuuridega. Huvikeskmes pole olnud aga mitte Idamaade kultuur iseseisvalt, vaid seostatuna Euroopa varasema, eelkõige keskaja kultuuriga, mil Euroopa sai vaieldamatult suurimaid mõjutusi araabia kultuurist. Aga me saame pakkuda veel kaugemaid seoseid
ning kindlasti on siin veel palju uurimismaad ning avastamisrõõmu.
Festival on interdistsiplinaarne üritus, kus toimuvad kontserdid, etendused, näitused, loengud ja meistriklassid ning alati on olnud avatud erilist atmosfääri kujundav festivali kohvik. Eesmärgiks on olnud luua festivalist kunstiline tervik, kus kõik üritused on üksteisega tihedalt seotud, mille tulemusena on aastate jooksul sündinud palju spontaanseid ühisprojekte ning neid sünnib kindlasti ka tulevikus. Juba festivali algusaastatest on loodud tiheded sidemed Schola Cantorum Basiliensis’ega ©veitsis, samuti teiste oluliste keskustega ja ansamblitega nii Euroopas kui Aasias. Tartu mitmetes ajaloolistes saalides toimuv Festival on kujunenud kogu ülikoolilinna muusikaelu sündmuseks. Tartu Vanamuusika Festival on Kesk-Euroopa Vanamuusikafestivalide Ühenduse liige. Festivali kunstiline juht ja asutaja on Raho Langsepp ning selle peakorraldaja on kontserdiagentuur Festivitas Artium.

Tartu vanamuusika festival ''Orient et Occident''


tel. (372) 50 94 612; 
http://www.festivitas.ee/

Kontserdiagentuur FA Concerto kutsub:

XXVII Rahvusvaheline Festival ORIENT et OCCIDENT 7.-9. detsembril 2022 Tartu Jaani kirikus

Festivalil astuvad üles oma ala meistrid Saksamaalt, Taanist, Iraanist, Süüriast, Burkina Fasost ja Eestist

Kontsertidel kõlab hindustani klassikaline ja Lääne-Aafrika traditsiooniline muusika, süüria traditsiooniline ja kaasaegne muusika, euroopa keskaja ja okariinimuusika, kurdi traditsiooniline ja sufi muusika.

Festivali lühitutvustuse leiate siit:https://www.festivitas.ee/index.php?id=11417

Festivali kava leiate siit: https://www.festivitas.ee/index.php?id=11433

Piletid 20€/15€ ja festivali passid 45/30€ on saadaval kõikides Piletilevi müügikohtades üle Eesti, internetis www.piletilevi.ee ja enne kontsertide algust kohapeal.

fb: https://www.facebook.com/events/1097976437576292/

Täpsem info: WWW.FESTIVITAS.EE

Juuli 2024
ETKNRLP
1 234567
891011121314
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
293031    
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695

Kodulehe tegemine aara.ee

Tartu vanamuusika festival ''Orient

Tartu vanamuusika festival ''Orient

es1 = 'mailto:raho'; es2 = '@festivitas'; es3 = ';.ee'; ts1 = 'raho@festi'; ts2 = 'vitas ee'; document Tartu Vanamuusika Festival sündis 1996. aastal. Keskendudes põhiliselt Euroopa keskaja muusikale, on festival algusest peale olnud seotud ka orientaalsete kultuuridega. Huvikeskmes pole olnud aga mitte Idamaade kultuur iseseisvalt, vaid seostatuna Euroopa varasema, eelkõige keskaja kultuuriga, mil Euroopa sai vaieldamatult suurimaid mõjutusi araabia kultuurist. Aga me saame pakkuda veel kaugemaid seoseidning kindlasti on siin veel palju uurimismaad ning avastamisrõõmu.Festival on interdistsiplinaarne üritus, kus toimuvad kontserdid, etendused, näitused, loengud ja meistriklassid ning alati on olnud avatud erilist atmosfääri kujundav festivali kohvik. Eesmärgiks on olnud luua festivalist kunstiline tervik, kus kõik üritused on üksteisega tihedalt seotud, mille tulemusena on aastate jooksul sündinud palju spontaanseid ühisprojekte ning neid sünnib kindlasti ka tulevikus. Juba festivali algusaastatest on loodud tiheded sidemed Schola Cantorum Basiliensis’ega ©veitsis, samuti teiste oluliste keskustega ja ansamblitega nii Euroopas kui Aasias. Tartu mitmetes ajaloolistes saalides toimuv Festival on kujunenud kogu ülikoolilinna muusikaelu sündmuseks. Tartu Vanamuusika Festival on Kesk-Euroopa Vanamuusikafestivalide Ühenduse liige. Festivali kunstiline juht ja asutaja on Raho Langsepp ning selle peakorraldaja on kontserdiagentuur Festivitas Artium.

Tartu vanamuusika festival ''Orient et Occident''

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »