Rahvusvaheline J. Mravinski nim muusikafestival Rahvusvaheline J Mravinski nim Meenutamaks XX Sajandi ühe väljapaistvama dirigendi Jevgeni Mravinski viibimist Narvas ja Narva-Jõesuus, korraldab Narva Linna sümfooniaorkester ja Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond alates 1995. a. iga-aastast rahvusvahelise muusikafestivali. Projekti kunstiline juht on Narva Linna Sümfooniaorkestri dirigent Anatoli ©t¹ura. Sümfoonilise-, kammer- ja koorimuusika kontserdid toimuvad Ida-Virumaa linnades. Festival soodustab Narva linna tähtsustamist, esiletoomist Ida-Virumaa kultuurilisel taustal ja eesti, vene kultuuri integreerumist läbi solistide ja orkestri esituskultuuri, akadeemilise muusikakultuuri arengut regioonis Rahvusvaheline J. Mravinski nim muusikafestival
ENG / EST / RUS

Rahvusvaheline J. Mravinski nim muusikafestival

22. okt. - 4. nov. 2023 Narva

Meenutamaks XX Sajandi ühe väljapaistvama dirigendi Jevgeni Mravinski viibimist Narvas ja Narva-Jõesuus, korraldab Narva Linna sümfooniaorkester ja Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond alates 1995.a. iga-aastast rahvusvahelise muusikafestivali.
Projekti kunstiline juht on Narva Linna Sümfooniaorkestri dirigent Anatoli ©t¹ura. Sümfoonilise-, kammer- ja koorimuusika kontserdid toimuvad Ida-Virumaa linnades.

Rahvusvaheline J. Mravinski nim muusikafestival

Festivali korraldab Narva linn
Kunstiline juht Anatoli Štšura

FESTIVAL 2023. XXIX Jevgeni Mravinski Muusikafestival koostöös festivaliga Klassika Kütkes esitlevad:

 

Kaks hinge - Viiul ja klaver. Gala kontsert.


Kohtla-Järve Kultuurikeskus
Keskallee 36, Kohtla-Järve
22 Oktoober kl18:00

 

Estonia Kontserdisaal
Estonia pst 4, Tallinn

24 Oktoober kl 18:00

 

Solistid:
Michael Bulychev-Okser, Klaver (USA)
Miriam Davis, viiul (Suur Britannia)
Narva Linna Sümfooniaorkester
Dirigent Anatoli Štšura

Kavas
Aleksey Shor: Klaverikontsert No. 1 - "Reisiraamat"
Aleksey Shor: Seascapes viiulile ja orkestrile
F. Mendelssohn-Bartoldy: Kontsert d-moll viiulile, klaverile ja orkestrile

 

Piletid: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/jevgeni-mravinski-nimeline-xxix-muusikafestival-86861/

 

FESTIVAL 2023:

3 nov, Geneva kontserdimaja (Narva)

4. nov. Kadrioru loss (Tallinn)

 

Piletid müügin siin: 

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/kammerkontsert-jmravinski-festival-404141/

XXIX rahvusvaheline Jevgeni Mravinski nimeline muusikafestival tähistab 20. sajandi silmapaistva dirigendi, kellele Narva ja Narva-Jõesuu oli kolm aastakümmet tema elust vaimne nišš, 120. sünniaastapäeva ja 35. mälestuspäeva. Ida-Virumaal ja Tallinnas toimuv iga-aastane akadeemiline muusikafoorum sisaldab traditsiooniliselt kammerkontserdi formaati. Ajalooliselt esimene neist - lahkunud maestro mälestuseks ja Leningradi Filharmoonia orkestri muusikute osalusel, mida pool sajandit juhatas Jevgeni Mravinski - toimus Narva-Jõesuus juba 1988. aasta suvel. Teatepulga võtavad kätte kuulsate orkestrite muusikud, kes esinevad erinevates koosseisudes, pakkudes festivali kuulajatele elavat kontserdikava.

Rahvusvaheliste konkursside laureaadid, Kymi Sinfonietta orkestri solistid Sergei Tjutjunik ja Oliver Ehrlich koostöös tuntud Eesti pianisti Age Juurikasega, austades Jevgeni Mravinski, käsitlevad ka omavahel sügavalt seotud aasta olulisi tähtpäevi.  Sergei Rahmaninovi 150. juubeli auks kõlab kuulus "Vocaliis", samuti Eleegiline trio nr 2, mis on loodud 130 aastat tagasi vastuseks oma vanema sõbra ja mentori Pjotr Iljitš Tšaikovski 6. novembril 1893. aastal toimunud surma puhul. Just Tšaikovski koos Šostakovitšiga oli Mravinski lemmikheliloojad.

Kontserdil osaleb ka rahvusvaheliste konkursside laureaat, Bakuu Kammerorkestri muusik Humay Hajizada, kes esitab Aserbaid¾aani helilooja Khairam Mirzazade teose vioolasoolole.

3 nov, Geneva kontserdimaja (Narva)

4. nov. Kadrioru loss (Tallinn)

 

Piletid müügin siin: 

https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/kammerkontsert-jmravinski-festival-404141/

 

Traditsionaalselt toimub festivali raames kontsert ka Tallinnas. Nimetatud projekti raames on kümne aasta vältel osalenud inerpreedid Eestist, Venemaalt, Soomest, Rootsist, Inglismaalt, Saksamaalt, Austraaliast ja Ekvadorist. Festivali raames korraldati näitusi Narva Linnuses ja loomingulis-teaduslikke konverentse.
Festivali aukülaliseks on dirigendi lesk, Venemaa teeneline näitleja Aleksandra Vavilina-Mravinskaja, kes on ka Sankt-Peterburi J.Mravinski ühingu president ja Sankt-Peterburi Konservatooriumi professor.
Festival soodustab Narva linna tähtsustamist, esiletoomist Ida-Virumaa kultuurilisel taustal ja  eesti, vene kultuuri integreerumist läbi solistide ja orkestri esituskultuuri, akadeemilise muusikakultuuri arengut regioonis.

 

 

Juuni 2024
ETKNRLP
     12
3456789
10 11 12 13141516
17181920212223
24 25 26 27 282930
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695

Kodulehe tegemine aara.ee

Rahvusvaheline J Mravinski nim

Rahvusvaheline J Mravinski nim

Festivali korraldab Narva linn Kunstiline juht Anatoli Štšura es1 = 'mailto:ku&#'; es2 = '108;tuur@narva.'; es3 = 'ee'; ts1 = 'kultuur@na'; ts2 = 'rva ee'; document Meenutamaks XX Sajandi ühe väljapaistvama dirigendi Jevgeni Mravinski viibimist Narvas ja Narva-Jõesuus, korraldab Narva Linna sümfooniaorkester ja Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond alates 1995.a. iga-aastast rahvusvahelise muusikafestivali.Projekti kunstiline juht on Narva Linna Sümfooniaorkestri dirigent Anatoli ©t¹ura. Sümfoonilise-, kammer- ja koorimuusika kontserdid toimuvad Ida-Virumaa linnades.

Rahvusvaheline J. Mravinski nim muusikafestival

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »