Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo'' Õigeusu vaimuliku muusika festival Rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival CREDO toimub Eestis 1994. aastast. Festivali looja ja eestvedaja on Zoja Tumanova-Rodman. Festivali toimumise aeg on seotud Jumalasünnitaja sündimise tähtpäevaga (21. september). Festivali eesmärgiks on õigeusu kultuuripärandi uurimine, säilitamine ja propageerimine. Kaheksateist aasta vältel on Eesti publikule tutvustatud muusikakultuuri pärle varakristluse ajast nüüdisaja vaimuliku muusika tippteosteni. Festivalil on esinenud hiilgavad koorikollektiivid Eestist, Venemaalt, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Gruusiast. Tuntuimad nendest on Gruusia Akadeemiline rahvalaulu ansambel RUSTAVI, kunstiline juht Anzor Ergomaishvili; Moskva Patriarhaadi koor Anatoli Grindenko juhatusel; Moskva ja Kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II Sinodaalresidentsi meeskoor, koorijuht Georgi Safonov, Eesti Raadio segakoor, Vanamuusikaansambel HORTUS MUSICUS, kunstiline juht Andres Mustonen jt. Püüdes äratada noortes huvi ajastute väärtuste vastu, on alati kutsutud osalema festivalil ka laste ja noorte koore, andes noortele võimaluse esineda tõeliste meistrite kõrval. com Festival 2024: koorid Eestist, Kreekast, Iisraelist, Soomest ja Suurbritanniast Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''
ENG / EST / RUS

Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''

16.-23. okt. 2024 Tallinn, Tartu, Narva, Rakvere, Loksa, Viimsi

Rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival CREDO toimub Eestis 1994. aastast. Festivali looja ja eestvedaja on Zoja Tumanova-Rodman. Festivali toimumise aeg on seotud Jumalasünnitaja sündimise tähtpäevaga (21.september).Festivali eesmärgiks on õigeusu kultuuripärandi uurimine, säilitamine ja propageerimine.

Kaheksateist aasta vältel on Eesti publikule tutvustatud muusikakultuuri pärle varakristluse ajast nüüdisaja vaimuliku muusika tippteosteni. Festivalil on esinenud hiilgavad koorikollektiivid Eestist, Venemaalt, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Gruusiast. Tuntuimad nendest on Gruusia Akadeemiline rahvalaulu ansambel RUSTAVI, kunstiline juht Anzor Ergomaishvili; Moskva Patriarhaadi koor Anatoli Grindenko juhatusel; Moskva ja Kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II Sinodaalresidentsi meeskoor, koorijuht Georgi Safonov, Eesti Raadio segakoor, Vanamuusikaansambel HORTUS MUSICUS, kunstiline juht Andres Mustonen jt. Püüdes äratada noortes huvi ajastute väärtuste vastu, on alati kutsutud osalema festivalil ka laste ja noorte koore, andes noortele võimaluse esineda tõeliste meistrite kõrval.

Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''
Foto: Basian

Korraldaja: Credo Festivalid
Web: www.festivalcredo.com

Festival 2024: koorid Eestist, Kreekast, Iisraelist, Soomest ja Suurbritanniast.

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695

Kodulehe tegemine aara.ee

Õigeusu vaimuliku muusika festival

Õigeusu vaimuliku muusika festival

Foto: Basian Korraldaja: Credo Festivalid Web: www festivalcredo Rahvusvaheline õigeusu vaimuliku muusika festival CREDO toimub Eestis 1994. aastast. Festivali looja ja eestvedaja on Zoja Tumanova-Rodman. Festivali toimumise aeg on seotud Jumalasünnitaja sündimise tähtpäevaga (21.september).Festivali eesmärgiks on õigeusu kultuuripärandi uurimine, säilitamine ja propageerimine.Kaheksateist aasta vältel on Eesti publikule tutvustatud muusikakultuuri pärle varakristluse ajast nüüdisaja vaimuliku muusika tippteosteni. Festivalil on esinenud hiilgavad koorikollektiivid Eestist, Venemaalt, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Rootsist ja Gruusiast. Tuntuimad nendest on Gruusia Akadeemiline rahvalaulu ansambel RUSTAVI, kunstiline juht Anzor Ergomaishvili; Moskva Patriarhaadi koor Anatoli Grindenko juhatusel; Moskva ja Kogu Venemaa Patriarhi Aleksius II Sinodaalresidentsi meeskoor, koorijuht Georgi Safonov, Eesti Raadio segakoor, Vanamuusikaansambel HORTUS MUSICUS, kunstiline juht Andres Mustonen jt. Püüdes äratada noortes huvi ajastute väärtuste vastu, on alati kutsutud osalema festivalil ka laste ja noorte koore, andes noortele võimaluse esineda tõeliste meistrite kõrval.

Õigeusu vaimuliku muusika festival ''Credo''

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »