Eesti muusika päevad Eesti muusika päevad Eesti Muusika Päevad (EMP) on rohkem kui 40 aastat olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduv festival. EMP tasakaalustab kodumaist välismaisega, kammerlikkust mastaapsusega ning festivali kavadest leiab aasta aastalt üha enam ¾anri- ja stiilideülest. Seetõttu võib ka EMP-i publiku hulgast leida üsna erineva maitse, kuid tundliku kõrva ja meelega kuulajaid. Festivalil saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut. Festivalil kõlavad esiettekanded heliloojatelt: Maria Faust, Tatjana Kozlova-Johannes, Age Veeroos, Liina Sumera, Taivo Lints, Platon Buravicky, Ramus Puur, Lauri Jõeleht, Ardo Ran Varres, Elis Hallik, Madli Marje Gildemann, Antoine Beuger, Märt-Matis Lill, Mirjam Tally, Maria Kõrvits, Anna-Margret Noorhani, Riho Esko Maimets, Malle Maltis, Kristjan Kõrver, Evelin Seppar, Allison Kruusmaa, Mariliis Valkonen, Aaro Pertmann, Aleksandr ®edeljov, Ülo Krigul, Elo Masing, Arash Yazdani Eesti muusika päevad
ENG / EST / RUS

Eesti muusika päevad

22. aprillil - 2. mail 2021 Tallinn, Tartu

Eesti Muusika Päevad (EMP) on rohkem kui 40 aastat olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduv festival. EMP tasakaalustab kodumaist välismaisega, kammerlikkust mastaapsusega ning festivali kavadest leiab aasta aastalt üha enam ¾anri- ja stiilideülest. Seetõttu võib ka EMP-i publiku hulgast leida üsna erineva maitse, kuid tundliku kõrva ja meelega kuulajaid. Festivalil saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut.

Eesti muusika päevad
Eesti muusika päevad

Korraldaja:
Eesti Heliloojate Liit
+3726466536

www.eestimuusikapaevad.ee

Eestis toimub tänavu esimest korda Balti heliloojate liitude ühisfestival Balti Muusika Päevad
22.04. — 02.05.2021 Tartu / Tallinn
Balti Muusika Päevad
Eesti Heliloojate Liit koostöös Läti ja Leedu Heliloojate Liitudega alustavad Baltic Contemporary Music Network koostöövõrgustiku tegevuste raames uue rändfestivaliga Balti Muusika Päevad. Esmakordselt publiku ette astuv Balti Muusika Päevad ühendab kolme riigi muusikute ühist soovi arendada Balti nüüdismuusika võrgustikku ning publikut, luues ühine festivalide platvorm. Festival hakkab roteeruma Eesti, Läti ja Leedu vahel – 2022. aastal korraldatakse üritus Kaunases, 2023. aastal Riias ning 2024. aastal uuesti Eestis.
2021. aasta festivali teema on „DNA”
Eesti Muusika Päevad (EMP) toimub tänavu juba 42. korda ning on seega vanim Eesti heliloojate loomingule keskenduv festival.
Tänu kunstiliste juhtide eksperimenteerimishimule ja lennukatele ideedele on EMP alati pakkunud oma publikule ka loominguliselt esmapilgul pöörasena näivaid projekte ning võimaldanud heliloojatel ellu viia ideid, mis muidu tunduksid teostamatud.
Igal aastal on festivalil keskne teema, mille ümber koonduvad ettekandele tulevad teosed ja kontserdid. 2021. aastal on fookuses “DNA”, mis otsib dialoogi teaduse, meie bioloogilise geneetika, kultuurilise päritolu ja muusikalise mõtlemise vahel. Meie soovi taga teada saada, kes me oleme ja kust me tuleme, on sisemine vajadus olla ühendatud elu olemuslikku võrgustikku. DNA on olemusliku informatsiooni kandja.
Kuigi eestlaste, lätlaste ja ka leedulaste geneetiline DNA on väga sarnane, oleme kultuuridena omajagu erinevad. Et Eesti Muusika Päevad muutuvad sel aastal esmakordselt teisi Baltimaid kaasavateks Balti Muusika Päevadeks, siis võimaldab kohtumine meie Balti kaaslaste muusikaga jälgida ka seda, mis meid meie lähemate ja kaugemate lõunanaabritega kultuuriliselt ühendab ja mis eristab.
Festivalil kõlavad esiettekanded heliloojatelt:
Maria Faust, Tatjana Kozlova-Johannes, Age Veeroos, Liina Sumera, Taivo Lints, Platon Buravicky, Ramus Puur, Lauri Jõeleht, Ardo Ran Varres, Elis Hallik, Madli Marje Gildemann, Antoine Beuger, Märt-Matis Lill, Mirjam Tally, Maria Kõrvits, Anna-Margret Noorhani, Riho Esko Maimets, Malle Maltis, Kristjan Kõrver, Evelin Seppar, Allison Kruusmaa, Mariliis Valkonen, Aaro Pertmann, Aleksandr ®edeljov, Ülo Krigul, Elo Masing, Arash Yazdani.
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Eesti muusika päevad

Eesti muusika päevad

Korraldaja: Eesti Heliloojate Liit +3726466536 es1 = 'mailto:he&#x'; es2 = '6c;iloojate li&'; es3 = '#105;t@gmail Eesti Muusika Päevad (EMP) on rohkem kui 40 aastat olnud üks olulisemaid siinsete heliloojate loomingule keskenduv festival. EMP tasakaalustab kodumaist välismaisega, kammerlikkust mastaapsusega ning festivali kavadest leiab aasta aastalt üha enam ¾anri- ja stiilideülest. Seetõttu võib ka EMP-i publiku hulgast leida üsna erineva maitse, kuid tundliku kõrva ja meelega kuulajaid. Festivalil saab kuulda eesti heliloojate värskeimat loomingut.

Eesti muusika päevad

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »