Kirikupühad Maarjamaal Kirikupühad Maarjamaal Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve pika jõuluaja, 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõulude ja aastavahetuse kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris alguses. ee Kirikupühad Maarjamaal
ENG / EST / RUS

Kirikupühad Maarjamaal

27. nov. - 6. jaan. 2023 Tallinn, Tartu, Narva

Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve pika jõuluaja, 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõulude ja aastavahetuse kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris alguses.

Kirikupühad Maarjamaal
foto: Aive Sarapuu
Kirikupühad Maarjamaal
Kirikupühad Maarjamaal

Corelli Music laiendas oma tuntuks saanud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal" 2010. aastal jõulumuusika festivaliks, mis toob kuulajateni kaunist muusikat terve jõuluootuse kuu jooksul.

Festivali korraldab: Corelli Music
kunstiline juht: Mail Sildos

www.corelli.ee
www.facebook.com/corellimusic

Kaasaja muusikud vahendavad ajastutruult renessansi ja barokiaja meistrite loomingut, tuues tänapäeva inimesteni endiste aegade värvi ja jõulumeeleolu. Festival pakub lisaks tipptasemel muusikalistele elamustele ka esteetilisi ja ajaloolisi lisaväärtusi, kontsertidel esinevad nii professionaalsed muusikud kui ka oma muusikuteed alles alustavad noored interpreedid.

Kirikupühad Maarjamaal

Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni kvaliteedimärk “EFFE Label 2017-2018”.

Corelli Music kuulutas välja aastast 2010 toimuva jõulumuusika festivali “Kirikupühad Maarjamaal” 8 kontserti üle Eesti. Festival kestab kõiki kehtivaid piiranguid järgides kogu pika pühadekuu alates 1. advendist 28. novembril läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpu suurkontsertidekuni kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni 6. jaanuaril. „Kirikupühad Maarjamaal“ patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Festivali tunnustas Euroopa Festivalide Assotsiatsioon kvaliteedimärgiga „EFFE Label 2017-2018“. 

 

Avakontsert, esimene advent

P, 28. november 2021 kell 19 Tallinna Kaarli kirik

„Spektrum“

Aare-Paul Lattik (orel)

Prantsuse  muusikat läbi kahe sajandi, erinevad maitsed ja erinevad stiilid. Võimsa Kaarli kiriku kontsertoreli kõlavärvides saab nautida muusikat kergelt tsirkuselisest Lefebure-Wely’st kuni prantsuse impressionismi tipu Durufle’ni. Vürtsi pühadeaja alguse advendiõhtusse lisab pingest särisev 80-ndate Eesti orelilugu „Spektrum“ Erkki-Sven Tüür’ilt.

 

·         Sissepääs annetusega jõulufestivali toetuseks.

 

Jõuluootus, teine advent

N, 2. detsember 2021 kell 19 Mäetaguse mõis, Jõhvi kihelkond, Ida-Virumaa

P, 5. detsember 2021 kell 19 Anija mõis, Harju-Jaani kihelkond, Harjumaa

„Jõulud mõisas“  

Maria Listra (sopran) ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel:

Mail Sildos (barokkviiul), Villu Vihermäe (barokktšello), Imbi Tarum (klavessiin)

Südamlik kava barokiaja meistrite kaunikõlalistest sonaatidest ja liigutavatest aariatest särava soprani esituses mahedakõlaliste barokkpillide saatel. Händeli, Vivaldi, Campra, Boismortier’, Geminiani jt.sädelevad muusikateosed helisevad kaunimate mõisate küünlasäras ballisaalides.

 

Jõuluootus, kolmas advent

L, 11. detsember 2021 kell 18 Pootsi veinimõis, Tõstamaa kihelkond, Pärnumaa

P, 12. detsember 2021 kell 18 Toompea muusikasalong, Eesti Teaduste Akadeemia, Kohtu 6, Tallinn „Keelte helinal“

Ansambel Una Corda: Kristi Mühling (kannel), Liis Jürgens (harf), Ene Nael (klavessiin)

Jõulumeeleolus muusikasalongides kõlavad baroki suurmeistri Johann Sebastian Bachi väga armastatud teosed, kujundatuna läbi kandle, harfi ja klavessiini lummavate helivärvide. Kuulamiselamust pakuvad ka ansambli liikmetele pühendatud eesti heliloojate (Grigorjeva, Maltis, Jõeleht) ainulaadsed sooloteosed.

                                                                                   

Traditsioonilised aastalõpukontserdid

T, 28. detsember 2021 kell 20 Tartu Pauluse kirik

K, 29. detsember 2021 kell 19 Tallinna Jaani kirik

„Gloria“

Solistid Marie Roos ja Helina Kuljus (sopranid), Ivo Posti (kontratenor)

Kammerkoor Collegium Musicale, Corelli Barokkorkester ajastu pillidel

Dirigent Martin Sildos

Sädelev barokiaja muusika aastalõpu pidulikus meeleolus kõrgete kirikuvõlvide all – jõululaulud, aariad Händeli „Messiast“, Charpentier’ jõulusüit, Vivaldi särav „Gloria“. Rõõm muusikast ja lootusrikas pilk helgemasse tulevikku.

                                                                       

Kolmekuningapäev ja õigeusu jõulud

N, 6. jaanuar 2022 kell 19 Keila-Joa loss Schloss Fall, Keila kihelkond, Harjumaa  

„Ühe laulja lugu“

Evelin Samuel-Randvere (laul), Johan Randvere (klaver)

Ajaloolise mõisalossi pühadesära lummuses rullub lahti Evelin Samueli lauljaks kasvamise teekond. Väike Evelin teadis juba viie aastaselt, et tahab saada lauljaks. Kuidas see alguses minema hakkas, kuidas hakkas hästi ja väga hästi minema, kuidas oli esimene kohtumine Jaak Joalaga, kuidas Eurovisioonil võeti Samueli nimelist artisti Iisraelis eriliselt vastu jne jne. Säravad muusikud räägivad kõigest sellest hubaselt ja lõbusalt kauni muusika saatel. Eriti hästi sobib kava aasta

algusesse, kus terve aasta ja kõik on veel ees.

 

 

Kes soovib ja kellel on võimalusi, saab Corelli muusikuid toetada läbi Corelli Metseenide Klubi www.corelli.ee/metseenid 

 

Corelli Music liitus aprillis alanud PAI kampaaniaga meie tublide õdede ja hooldustöötajate tänamiseks ning alates juunist 2021 on nende kaartidega võimalik külastada kõiki Corelli kontserte kuni 31. märtsini 2022. Vt www.corelli.ee

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Kirikupühad Maarjamaal

Kirikupühad Maarjamaal

foto: Aive Sarapuu Corelli Music laiendas oma tuntuks saanud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal" 2010 aastal jõulumuusika festivaliks, mis toob kuulajateni kaunist muusikat terve jõuluootuse kuu jooksul Jõulufestival pakub imelisi muusikaelamusi terve pika jõuluaja, 1. advendist novembri lõpus või detsembri alguses läbi jõulude ja aastavahetuse kuni Kolmekuningapäeva ja õigeusu jõuludeni jaanuaris alguses.

Kirikupühad Maarjamaal

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »