Eesti Muusikafestivalide tutvustus Eesti Muusikafestivalide tutvustus Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele! ee/villu-veski Eesti Muusikafestivalide tutvustus
ENG / EST / RUS

Eesti Muusikafestivalide tutvustus

Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!

Eesti Muusikafestivalide juhatuse liikmed:

 

Mari-Liis Rebane (esimees) (Eesti Heliloojate Liit)

Villu Veski (Eesti Saarte Kultuuriühendus)

Kadri Kiis (OÜ ERP)

Imbi Tarum (Eesti Klavessiinisõprade tsunft)

Marko Lõhmus (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)

 

Mida tähendab nii igapäevaseks kujunenud sõnaühend “muusikafestival”?

14. sajandil kasutati sõna "festival" algselt omadussõnana, kus väljend "festival dai" tähistas usupüha, eesti keeles ehk “pidulik päev”. Nimisõnana kasutati esmakordselt 1589 kui "Festifall”.
Termin "pidu" läks kasutusse ka ilmalikus kõnepruugis “suurema pidusöögi” sünonüümina. Sõna “festival” viitas ajaloos kõige sagedamini religioossete festivalide, mitte filmi- või kunstifestivaldele. Hispaaniakeelne sõna “fiesta” tähistas samuti kogukonna religioosset püha või au pühakut.

Sajandite pikkusele ajaloole vastu pidades on tänaseks elujõulisena püsima jäänud ja sageli hiiglaslikud globaalsed mõõtmed võtnud just muusikafestivalide traditsioon, olles ühtekuuluvustunde tugevdaja, ülistades ennekõike inimese loovustunnet.

Tänapäeval tähistab sõna “Music Festival” automaatselt ka globaalse meelelahutustööstuse, turismi- ja majanduselu elavdamist.

Täna hetkel, kui maailma stabiilsus on kõikuma löönud, on muusikafestivalid andmas taaskord abikätt inimkonnale oma indentiteedi ja ühtekuuluvustunde taasleidmisel ja tugevdamisel. Festivalilavalt saab kuulda kunstnike ausat sõnumit, mis taasühendab vaatamata usutunnistusele, või selle puudumisele, poliitilisele kuuluvusele või selle puudumisele. Festivalid on täna traditsioonide kandjad, kohtumispaigad ja elamustepakkujad, ilma milleta oleks elu raske ette kujutada.

Suur rõõm on tõdeda, et väikeses kultuurriigis, Eestis, toimub kõige rohkem muusikafestivale ühe inimese kohta aastas, nii võib Eestit õigustatult nimetada ka  Festivalidemaaks (EstlandFestland).

Eesti muusikafestivale ühendav katusorganisatsioon Eesti Muusikafestivalid  MTÜ (EMF) asutati 2002 ja liitus samal aastal ka Euroopa MuusikaFestivalide Assotsiatsiooniga (EFA) – EMF-i liikmeteks 35 festivalide korraldajat ja katusorganisatsiooni eesmärkideks on:

  • ühendada Eestis toimuvaid muusikafestivale, saavutamaks nende kõrget kunstilist kvaliteeti
  • esindada liikmesfestivalide huve riigi kultuuripoliitikas
  • koordineerida festivalikalendrit
  • koguda ja levitada teavet festivalidest nii Eestis kui rahvusvaheliselt, ühiselt läbi viia marketingiüritusi
  • toetada festivalide koostööd, ühisproduktsioone

Loodame, et leiate meie koduleheküljelt Teile huvipakkuvaid muusikasündmusi.

Värskeimaid, jooksvad uudised leiate ka:

www.twitter.com/EstlandFestland

 

www.instagram.com/estonianfestivals

 

Ootame Teid külastama Eesti muusikafestivale!

 

Villu Veski

MTÜ Eesti Muusikafestivalid juhatuse liige
http://www.juujaab.ee/villu-veski

 

Eesti Muusikafestivalide tutvustus
Veebruar 2024
ETKNRLP
   1234
567891011
1213 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 2425
26272829   
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Eesti Muusikafestivalide tutvustus

Eesti Muusikafestivalide tutvustus

Eesti Muusikafestivalide juhatuse liikmed: Mari-Liis Rebane (esimees) (Eesti Heliloojate Liit) Villu Veski (Eesti Saarte Kultuuriühendus) Kadri Kiis (OÜ ERP) Imbi Tarum (Eesti Klavessiinisõprade tsunft) Marko Lõhmus (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) Mida tähendab nii igapäevaseks kujunenud sõnaühend “muusikafestival”? 14 sajandil kasutati sõna "festival" algselt omadussõnana, kus väljend "festival dai" tähistas usupüha, eesti keeles ehk “pidulik päev” Tere tulemast Eesti Muusikafestivalide kodulehele!

Eesti Muusikafestivalide tutvustus

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »