Leigo järvemuusika Leigo järvemuusika Kvaliteetne ja jõuline emotsioon, mis elab meie hinges veel pikki kuid hiljem peale selle tegelikku toimumist, on midagi enamat kui lihtsalt üks hetk sõpradega „grüünes". Selles unistuses täiendavad esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega üksteist ehk loovad nii täiesti uue emotsionaalse keskkonna Leigo järvemuusika
ENG / EST / RUS

Leigo järvemuusika

8.-10. augustil 2024 Valga maakond, Palupea vald, Lutike küla

Kvaliteetne ja jõuline emotsioon, mis elab meie hinges veel pikki kuid hiljem peale selle tegelikku toimumist, on midagi enamat kui lihtsalt üks hetk sõpradega „grüünes".

Leigo järvemuusika
Foto Gregor Jürna

Sel aastal tähistab Leigo Järvemuusika festival 25. sünnipäeva. Juubeli puhul tuuakse 10. augustil 2024 publiku ette ajuteadlase Jaan Aru, kirjaniku Tõnu Õnnepalu, heliloojate Timo Steineri, Sander Mölderi ja koreograafi Teet Kase koostöös sündiv muusika- ja balletilavastus “AJU”. 

Kui Leigo on tuntud oma suurejooneliste vee- ja tulevaatemängude poolest, siis Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 aastal on lavastus veelgi muljetavaldavam, kaasahaaravam ja võimsam. Augustis etenduv balletilavastus-kontsert küsib, et mis see ikkagi on, mis paneb meie mõtte tööle? Kes meid tegelikult liigutab ja suunab? Mida õige kujutab endast see närtsinud lillkapsa sarnane ollus, kes on meie kuningaks ja valitsejaks. Mida kujutab endast aju? See ürgvõimas, ürgtark, ürgtundlik ja autonoomne masinavärk.

Laval on elektroonilise muusika legend Legowelt (NL) ja The Horn Collective, koosseisus Allan Järve (trompet), Jason Hunter (trompet), Allan Kaljaste (altsaksofon), Keio Vutt (tenorsaksofon), Johannes Kiik (basstromboon) ja Enri Remmelgas (tuuba). Tantsijatena astuvad üles Carlos Campo Vecino (SP), Maria Solei Järvet, Anna-Roberta Lahesoo (Eesti Rahvusballett), Aleksandra Kantola, Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett) ja Tähtvere Tantsukeskuse tantsijad.

Visuaalse vaatemängu eest vastutavad valguskunstnik Margus Vaigur, kujundaja-arhitekt Ülar Mark ning Soome videokunstnik ja animaator Juho Lähdesmäki. 

Kohtumiseni Leigol!

Leigo talu,
Lutike küla,
67504 Valga maakond
Eesti

www.leigo.ee/festival

 

Leigo on midagi enamat - see on ühe unistuse lugu. Kui Leigo peremees Tõnu Tamm 1981. aastal Leigole suvekodu otsima läks, ei suutnud ta sealt enam lahkuda. Vaid ühte väikest veesilma ja võsastunud maastikku vaadates tuli tal idee kujundada Leigost ilus järvistu. Pärast mitmeaastast tööd sündiski esimene järv, mille keskel on siiani vanade pajudega saareke. Just sellel saarel sai 1998 aastal teoks Tõnu siberirännakutel idanema hakanud unistus kuulata kaunist muusikat vabas looduses.
Usume, et Leigo on unikaalne festival terves Euroopas, kus kauni looduse ja sisuka muusika liit loovad ainulaadseid ja kestvaid elamusi. Just muusika ja looduse liit on see mis aitab paadunud rocki kuulajal mõista ka klassikalist muusikat ja ka vastupidi. Leigo Järvemuusika on klassikalise muusika festival, mis on inspireerinud ka etenduskunste. Leigol on kaks järvelava ning lava teatrimetsas müstilise tiigi kaldal.
Mida rohkem läheb aeg edasi, seda enam vajavad inimsed võimalusi mõtisklemiseks ja unistamiseks, et vabaneda mõneks viivuks igapäevasest töörutiinist. Igaüks meist võib ajatut muusikat kuulates unustada hetkeks reaalsuse ning harmoneeruda ümbritseva loodusega.
Selles unistuses täiendavad esineja ja ümbritsev loodus koos elava tulega üksteist ehk loovad nii täiesti uue emotsionaalse keskkonna.

Juuli 2024
ETKNRLP
1 234567
891011121314
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
293031    
EMF on EFA liige, vaata videot
Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695

Kodulehe tegemine aara.ee

Leigo järvemuusika

Leigo järvemuusika

Foto Gregor Jürna Sel aastal tähistab Leigo Järvemuusika festival 25 sünnipäeva Kvaliteetne ja jõuline emotsioon, mis elab meie hinges veel pikki kuid hiljem peale selle tegelikku toimumist, on midagi enamat kui lihtsalt üks hetk sõpradega „grüünes".

Leigo järvemuusika

www.festivals.ee © 2024 Estonian Music Festivals »