Haapsalu vanamuusikafestival Haapsalu vanamuusikafestival Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik. juuli Toomkirik 20:00 Tenebrae Consort vokaalansambel (UK) Dirigent Nigel Short Haapsalu vanamuusikafestival
ENG / EST / RUS

Haapsalu vanamuusikafestival

22.-25. juulil 2021 Haapsalu

Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

Festivali korraldab muusikaühing Studio Vocale

http://www.studiovocale.ee

Festivali kunstiline juht on muusikateadlane ja dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

Festivali alalisteks kollektiivideks on parimatest eesti noortest lauljatest koosnev Haapsalu Festivalikoor ja Tallinna Barokkorkester, kes esinevad nii vokaalsuurvormide koosseisus kui ka omaette kavadega. Aastate jooksul on hinnatumate Eesti solistide ja ansamblite kõrval esinenud kogu maailmas tuntud ja hinnatud ansambleid, nagu Collegium Vocale Gent, Il Gardellino ja Ensemble Explorations (Belgia), gamba-ansamblid Phantasm ja Fretwork (Suurbritannia), Cantica Symphonia (Itaalia), Baroque Fever (Taani), Perceval ja Sagittarius (Prantsusmaa), Grazer Choralschola, Pariisi Gregoriaani Koor, väljapaistvad solistid, nagu Marcel Ponseele ja Paul Dombrecht (oboe), Per-Olov Lindeke (trompet), Wieland Kuijken (viola da gamba), Lucy van Dael ja Sirkka-Liisa Kaakinen-Pilch (viiul), Guy Penson (klavessiin), Gary Cooper ja Arthur Schoonderwoerd (haamerklaver), Andrew Lawrence-King (harf), Emma Kirkby (sopran), Maryseult Wieczorek (mezzo-sopran), Charles Humphries (kontratenor), James Gilchrist, Hans-Jörg Mammel ja Simon Wall (tenor), Paul Hillier (bariton), ning dirigendid Stephen Layton, Peter Phillips, Howard Arman ja paljud teised.

FESTIVAL 2020:
 
Neljapäev, 23. juuli
Toomkirik
20:00

Jefta

Georg Friedrich Händeli oratoorium (1751)

James Gilchrist (Jefta, tenor)
Maria Valdmaa (Iphis, sopran)
Katariina Heikkilä (Storgé, metsosopran)
Risto Joost (Hamor, kontratenor)
Alvar Tiisler (Zebul, bass)

Kammerkoor Voces Tallinn
Haapsalu Festivali Barokkorkester
Dirigent Toomas Siitan

Reede, 24. juuli
Jaani kirik
18:00

Ansambel Floridante

Kadri Tegelmann (metsosopran, Holland/Eesti)
Kristo Käo (teorb ja barokk-kitarr)
Villu Vihermäe (viola da gamba)
Saale Fischer (klavessiin)

“Taaskohtumised” – Hispaania ja Itaalia renessansslaulud ja -pillilood

Reede, 24. juuli
Toomkirik
20:00

Arte dei Suonatori

Koor ja orkester (Poola, Saksamaa, Eesti)
Kontsertmeister Aureliusz Goliński

Reede, 24. juuli
Lahe külalistemaja
22:30

Õhtutee. Kõneleb Toomas Siitan

Sissevaade G. F. Händeli oratooriumisse "Jefta" muusikateadlase ja dirigent Toomas Siitani pilgu läbi.

Sissevaade G. F. Händeli viimasesesse suurteosesse muusikateadlase ja dirigent Toomas Siitani pilgu läbi. Vestlusõhtu koos tassikese teega toimub Lahe külalistemaja salongis, Lahe tn 7. Sissepääs festivali passi ja päevapassiga, võimalusel üksikpiletiga kohapeal.

 

Laupäev, 25. juuli
Jaani kirik
18:00

Bach – Süidid soolotšellole I

Paolo Pandolfo (viola da gamba, Šveits/Itaalia)

Laupäev, 25. juuli
Jaani kirik
20:00

La voix de la femme

Tuuli Lindeberg (sopran)
Eero Palviainen (archiliuto, Soome)

Pühapäev, 26. juuli
Jaani kirik
18:00

Bach – Süidid soolotšellole II

Paolo Pandolfo (viola da gamba, Šveits/Itaalia)

Pühapäev, 26. juuli
Toomkirik
20:00

Tenebrae Consort

vokaalansambel (UK)

Dirigent Nigel Short

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

Haapsalu vanamuusikafestival

Haapsalu vanamuusikafestival

Festivali korraldab muusikaühing Studio Vocale es1 = 'mailto:inf&#'; es2 = '111;@studiovoc&'; es3 = '#x61;le ee'; ts1 = 'info@studio'; ts2 = ';vocale.ee'; document Lääne-Eesti ühes kaunimas kuurortlinnas 1994. a. sündinud Haapsalu Vanamuusikafestivali hinnatakse omas ¾anris üheks kaalukamaks Eestis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu kogu Euroopas. Festivali projektid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja hulga külalisi - nende koostöös tahetakse elustada paljude sajandite muusikat ja pakkuda publikule unustamatuid elamusi. 13. sajandist pärit Haapsalu toomkirik on selleks võrratu paik.

Haapsalu vanamuusikafestival

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »