MustonenFest MustonenFest Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse poolt 1989. aastal algatatud barokkmuusikakontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks. Korraldajaks on Eesti Kontsert MustonenFest
ENG / EST / RUS

MustonenFest

31. jaan. - 8. veebr. 2020 Tallinn, Tartu, Pärnu, Jõhvi ja Tel Aviv

Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse poolt 1989. aastal algatatud barokkmuusikakontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks.

MustonenFest

Festival on kandnud erinevaid nimetusi, avardanud ajastupiire, toonud Eestisse hulgaliselt mainekaid muusikuid välismaalt ning jätkab juba teist aastat MustonenFesti nime all.

 

Festivali juhiks ja loominguliseks keskpunktiks on viiuldaja ja dirigent, mitmekülgne muusik ja isiksus Andres Mustonen. Festival sündis 1989. aastal vanamuusika ansambli Hortus Musicus ja tema juhi Andres Mustoneni algatusel talvisest barokkmuusika kontsertide sarjast Tallinna ajaloolises vanalinnas ja Tartu ülikooli aulas. Peatselt Tallinna Barokkmuusika Festivalina rahvusvaheliseks laienenud, juba väga kuulsate esinejatega, on see aastast 2002 märgatavalt avardanud oma repertuaari piire.

MustonenFest
Alates 1989. aastast
Korraldaja Eesti Kontsert
www.concert.ee

Alati on esinemas ka Hortus Musicus ja tema Akadeemiline Orkester. Siiani on festival Eestis vastu võtnud laialt tuntud muusikuid, nagu Gustav Leonhardt, Jordi Savall, Barthold Kuijken, Emma Kirkby, Patrick Gallois, Edward Parmentier, samuti Liana Isakadze, Michel Lethiec, Natalia Gutman, ansamblid Timedance, Consort of Musicke, The Tallis Scholars, Red Priest, Providence, Concerto ’91, Kremerata Baltica Gidon Kremeriga, Taganka Teater koos Yuri Lubimoviga jt, kes kõik meile saabunud Andres Mustoneni kui muusikaisiksuse kutsel. Tallinna Barokkmuusika Festival on viimastel aegadel end keskendanud ka Ida ja Lääne kultuuride vastastikustele mõjutustele ja sidemetele ning rahvuskultuuride omapärale.

Festivali kunstiliseks juhiks on viiuldaja ja dirigent, vanamuusika autoriteedina rahvusvaheliselt tuntud Andres Mustonen. Korraldajaks on riiklik kontserdiagentuur Eesti Kontsert. Korraldajaks on Eesti Kontsert.

 

Estonian Music Festivals • • +372 56 678 695 

Kodulehe tegemine aara.ee

MustonenFest

MustonenFest

Festival on kandnud erinevaid nimetusi, avardanud ajastupiire, toonud Eestisse hulgaliselt mainekaid muusikuid välismaalt ning jätkab juba teist aastat MustonenFesti nime all Festivali juhiks ja loominguliseks keskpunktiks on viiuldaja ja dirigent, mitmekülgne muusik ja isiksus Andres Mustonen Andres Mustoneni ja Hortus Musicuse poolt 1989. aastal algatatud barokkmuusikakontsertide sari on aastate jooksul kasvanud mahukaks festivaliks.

MustonenFest

www.festivals.ee © 2019 Estonian Music Festivals »